Eksperymentująca świetlica SP nr 3

Dzieciaki eksperymentują
27 maja, w sobotę o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami
na spotkanie z „eksperymentującą” świetlicą.

Spotkanie odbędzie się w Dziale Multimedialnym Książnicy Stargardzkiej.

Wspólnie będziemy robić doświadczenia, m.in., zrobimy pastę do zębów dla dinozaurów, Kopciuszkowi pomożemy w pracach domowych bez użycia czarodziejskiej różki.

„TRÓJKA” oraz Książnica Stargardzka wspólnie świętowały swoje 70-lecie

Z tej okazji w piątek, 19. maja, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z „eksperymentującej” świetlicy pod kierunkiem pani Izabeli Nowak we współpracy z panią Kamilą Zagułą zaprezentowali w Książnicy Stargardzkiej projekt edukacyjny pt. „Mali naukowcy w bibliotece” . Do udziału w nim zaproszono uczniów klas młodszych SP3 wraz z wychowawcami. Oj, działo się, działo! Widzowie mogli obejrzeć różne formy działalności dzieci w świetlicy: prezentacje multimedialne, happening, piosenkę z teledyskiem i przedstawienie teatralne. Specjalnie na tę okazję przygotowano ponadto dla nich w dziale dziecięco–młodzieżowym biblioteki tematyczną wystawę książek.
Dzięki udziałowi w tym wspólnym przedsięwzięciu dzieci poszerzyły swoją wiedzę
o przyrodzie, ekologii, prehistorii i dinozaurach, literaturze dla dzieci czy źródłach zdobywania wiedzy, a co najważniejsze zostały zachęcone do jej pogłębienia i dalszych poszukiwań. Zaprezentowano im także książki napisane przez uczniów naszej szkoły – laureatów konkursu „Moja własna książka”. Dzieła małych twórców przez jakiś czas będą dostępne dla szerokiego grona czytelników książnicy. Gwoździem spotkania były oczywiście eksperymenty naukowe, którymi można było nie tylko zachwycać się podczas prezentacji, ale także wykonać je samodzielnie zgodnie z instruktażem prowadzonym przez uczniów-ekspertów. Uczestnikom imprezy ukazano więc także tym samym różne sposoby na ciekawe spędzanie czasu wolnego i możliwości rozwijania zainteresowań.
Na pamiątkę tego pełnego wrażeń spotkania każdy uczestnik otrzymał karnecik
z kolorowanką oraz został naznaczony pieczęcią z dinozaurem. 

Losowe zdjęcia

2 dsc00355 img_5081 dscf1747

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019