CRISTINA GLADYS MUÑOZ

Cristina Gladys Muñoz tekst

CRISTINA GLADYS MUÑOZ urodziła się 15 stycznia 1963 roku w Buenos Aires w Argentynie. Studiowała w Szkole Sztuk Pięknych „Rogelio Yrurtia” i Szkole Sztuk Pięknych „Prilidiano Pueyrredón”, gdzie uzyskała tytuł profesora sztuk graficznych. W Experimental Graphic Workshop w Hawanie na Kubie studiowała również techniki litograficzne. Zajmowała się także projektowaniem znaczków pocztowych. Brała udział w krajowych i międzynarodowych wystawach małych form graficznych i ekslibrisu. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach państwowych i prywatnych  w kraju i na świecie.
Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach artystycznych. Do najważniejszych należą: Pierwsze Międzynarodowe Biennale Graficzne w Istanbule w 2008 r., Isik University oraz Istanbul Museum of Graphic Arts w Turcji w tym samym roku, Pierwsze Międzynarodowe Biennale Druku Wklęsłego w Sarcelles we Francji w 2009 r. Brała udział w wielu wystawach i konkursach. Do najważniejszych należą: II Międzynarodowa Wystawa Miniprint w Rosario, Argentyna, w 2002 roku. Międzynarodowy Konkurs „Duch architektury gdańskiej”, w Gdańsku, w 2009 roku. XIV Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej w Ostrowie Wielkopolskim w 2011 roku. III Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris Biblioteki Publicznej w Opolu w 2012 roku. III Międzynarodowy Konkurs na Ex Libris Biblioteki Benedek Elek w  Debrecen, Węgry.
Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Oto  niektóre z nich: Pierwsza nagroda za ekslibris i nagroda specjalna za zestaw nadesłanych prac na V Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej w Boguszowie-Gorcach, Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris Muzeum Panoramy Racławickiej  we Wrocławiu w 2012 roku. Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris Riešė Gymnasium – 2, Litwa w 2013 roku. Nagroda specjalna w VIII Międzynarodowym Konkursie Graficznym na Drzeworyt im. Pawła Stellera w Katowicach, 2012 i 2013 roku. Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej w Ostrowie Wielkopolskim w 2014 roku. Wyróżnienie na V Międzynarodowym Biennale Graficznym Contratalla  w Hiszpanii w  2010 roku. Wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris, w Tarragonie – Hiszpania w 2011 roku.

EX-LIBRIS-

 

Losowe zdjęcia

dsc_0275 KS_201804040005 Kartki Świąteczne (15) 20170618_124005

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019