Stargardzki Budżet Obywatelski

Od 5 do 30 sierpnia 2019 r. można głosować na zadania Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Książnica Stargardzka zaproponowała przeprowadzenie międzypokoleniowych warsztatów lalkarskich. Chcemy, w ramach zajęć warsztatowych stworzyć około 30 kukieł, stanowiących bazę do powstania teatru przy Książnicy.

Zajęcia będzie prowadziła profesjonalna lalkarka, której prace stworzone na podobnych zajęciach, trafiły do Muzeum Sztuki Dziecięcej w Warszawie. Nasze lalki, wykonane w Stargardzie, na zakończenie cyklu warsztatowego zaprezentują się w przedstawieniu „Bajkowy galimatias”, wystawionym przez uczestników zajęć, bibliotekarzy i chętnych mieszkańców.

Wyboru zadań do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego dokonują mieszkańcy Miasta Stargard w głosowaniu. W głosowaniu każdy mieszkaniec może wziąć udział tylko jeden raz.

Głosowanie odbywa się:
– w formie papierowej, za pośrednictwem kart do głosowania dostępnych we wszystkich działach i filiach Książnicy Stargardzkiej, w Urzędzie Miejskim przy ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego 17 w Stargardzie i w Ratuszu Miejskim przy ul. Rynek Staromiejski 1 w Stargardzie;
– w formie elektronicznej poprzez platformę internetową dedykowaną Stargardzkiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Aby głos był ważny, należy postawić znak „X” przy wybranych projektach na odpowiedniej karcie do głosowania. Można wybrać 3 projekty, będące w obszarze zamieszkania lub, w przypadku mieszkańców spoza Starego Miasta, 2 projekty ze swojego obszaru zamieszkania oraz nasz projekt, jako „złoty głos”.

W tym roku do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 32 propozycje.
Prosimy o Państwa głosy, a już 21.09. w czasie Dni Seniora dowiemy się, jakie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Losowe zdjęcia

Sobota w bibliotece z gośćmi specjalnymi (43) KS0080 dsc00667 dscf1543

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019