spotkanie z pisarką Anną Sakowicz

Książnica Stargardzka oraz Stowarzyszenie „Omne Verbum” zapraszają 29 stycznia o godzinie 18:00 do Czytelni Głównej i Informatorium na spotkanie z pisarką Anną Sakowicz.

Spotkanie zainauguruje cykl „Zakątek Literacki”, w którym z naszymi gośćmi będziemy rozmawiać o książkach.

Anna Sakowicz to polska pisarka, która specjalizuje się w powieściach z gatunku obyczajowych. Jej książki urzekają czytelniczki humorem, ciepłem i optymizmem.

Anna Sakowicz urodziła się w 1972 roku w Szczecinie, ale przez 40 lat mieszkała w naszym mieście.

Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie ukończyła filologię polską, filozofię i edukację filozoficzną, a następnie na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie zdobyła dyplom w zakresie edytorstwa współczesnego.

Była nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 w Stargardzie oraz gimnazjum w Reptowie.

W 2012 roku podjęła decyzję o przeprowadzce do Starogardu Gdańskiego, skąd pochodzi jej mąż.

Miasto to położone jest w regionie o nazwie Kociewie i tam pisarka umiejscowiła akcję swoich najbardziej znanych powieści.

Tuż po przeprowadzce Anna Sakowicz nie mogąc znaleźć pracy, prowadziła blog pod tytułem „Kura domowa”. To właśnie czytelnicy tego bloga zainspirowali ją do napisania pierwszej książki.

Zadebiutowała w 2014 roku zbiorem opowiadań „Żółta tabletka”. Niedługo potem ukazała się „Złodziejka marzeń”, pierwsza część trylogii kociewskiej.

Dwie kolejne części serii, „To da się!” oraz „Już nie uciekam”, ukazały się odpowiednio w 2016 i 2017 roku.

Ostatnia książka „Listy do A.” przez autorkę dedykowana jest młodym czytelnikom. Próba ukazania bolesnego obrazu życia z chorobą Alzheimera i oswojenia z chorobą w domu, cieszy się popularnością wśród czytelników w każdym wieku.

Losowe zdjęcia

festyn-na-ulicy-magicznej-2017-563 PA100029 Noc-Bibliotek-2020-125 dsc00175

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2021