Art Festiwal Stargard 2018

pdf MAPA WYDARZEŃ

 

 


19.05.2018 – 20.05.2018 

„ArtFestiwal Stargard” to szereg wydarzeń i działań artystycznych, mających miejsce w Stargardzie. Pierwsza edycja, która odbyła się w 2017 roku, to początek wyjątkowego i prestiżowego wydarzenia, które wpisało się na stałe w kulturalne życie naszego miasta, jako wydarzenie cykliczne.
Ideę i scenariusz opracowała artysta-plastyk Bernadeta Wdzięczna – pomysłodawca, twórczyni wydarzenia, dla której najważniejszym celem było przybliżanie odbiorcom szeroko pojętych działań w dziedzinie kultury. 
Założeniem „ArtFestiwal Stargard” jest ukazanie walorów i aktualności sztuki współczesnej oraz działań na styku kultury. Ideą jest szeroka i nieodpłatna dostępność wydarzeń artystycznych w miejscu, które jest im dedykowane a także w miejscach dotychczas nieutożsamionych z działaniami artystycznymi.

SCK      facebook          instagram       www.stargard.pl

 

OPIS WYDARZEŃ ART FESTIWAL

 1. Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”

Droga Krzyżowa” to zbiór prac stargardzkich twórców, wykonanych w różnych technikach, ale spójnych tematycznie. Wystawę przygotowało  Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA.

 1. Bernadeta Wdzięczna

Ekspozycja obrazu Bernadety Wdzięcznej „Jan Paweł II – In memoriam”.

 1. Krzysztof Ceski, Kamil Jach

Uliczne Graffiti wykonane za pomocą różnych technik wg projektu zarysu stargardzkich zabytków.

 1.  Książnica Stargardzka

Wystawa „Teatr i historia”. Patera pamiątkowa z okazji Luter-Festspiel ze zbiorów Książnicy Stargardzkiej.  Eksponat wraz z trzema planszami zostanie wystawiony w gablocie Czytelni Głównej i Informatorium.

 1. Krzysztof Kozłowski

Wystawa „Anioły-rzeźby natury”. Autor w swoich pracach doskonale łączy drewno i kamień, jednocześnie oddając ulotność i lekkość.

 1. Ryszard Baloń

Prezentacja grafiki warsztatowej – Rysunek, mała forma graficzna, miniatura i ekslibris. Na planszach w kolorze ciemnej szarości rozmieszczone będą rysunki, małe formy graficzne, miniatury i ekslibrisy.

 1. Kristina Gladys Munoz

Prezentacja ekslibrisów kolorowych, wykonanych techniką linorytu z kilku płyt graficznych każdy. Autorką prac jest Argentynka. Wystawa będzie eksponowana od 10 maja do 10 lipca.

 1. Elżbieta Szumska, Ryszard Baloń

Retrospekcja. Wystawa dwóch stargardzkich członków SSMSP „BRAMA” i jednocześnie nauczycieli w MDK Stargard.

 1. Adam Siekierzyński

Wystawa prac – grafik komputerowych. Tytuł ekspozycji „Tam i z powrotem”

 1. Jadwiga Sikorska

Wystawa „Na tropach kształtów” połączona z quizem. Jej adresatem będą głównie dzieci. Składać się będzie z 10 obrazów (przekształconych komputerowo zdjęć pni drzew).

 1. Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność/Dom Kultury Kolejarza

W sobotę odbędzie się otwarcie powarsztatowej wystawy Ikon. W niedzielę oprócz wystawy odbędzie się wykład na temat Ikonografii wraz z prezentacją multimedialną prezentującą powstawanie Ikon. Podczas całości wystawy odbędą się krótkie  koncerty muzyki cerkiewnej.

 1. Piotr Kosmal, Izabela Strzelczyk – Kosmal, Dorota Karndyszowska, Jarosław Mielcarek

Prezentacja portretów, pejzaży, abstrakcji i ikon oraz koncert zespołu bluesowego „Style Blues”.

 1. Grupa malarska „Malachit”

Prezentacja prac Grupy „Malachit”, która od ponad 15 już lat aktywnie działa, nie tylko na terenie naszego miasta. Zobaczymy prace wykonane olejami, akrylami, pastelami, ołówkiem i tuszem. Na wystawie pokazane będą również prace wykonane z papieru pt. „Quilling”.

 1. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Stargardzie

Wystawa poświęcona pochodzącemu ze Stargardu profesorowi Markowi Jasińskiemu,  kompozytorowi, pedagogowi, profesorowi Akademii Muzycznej w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

 1. Hanna Michalska-Żurych i Regina Szymanowska – Kulska

Wystawa malarstwa pt. „Na czarnej kanwie”.

 1. Teatr Emigatis – Towarzystwo Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury

W sobotę członkowie teatru przygotowali dla małych i dużych performance pt „Trudny rachunek”. W niedzielę zaś przedstawią etiudy teatralne z wizualizacją pt. „Kolory – etiudy teatralne”.

 1. Sandra Smółka – Pani Torcik

W pracowni zobaczyć będzie można galerię zdjęć artystycznie wykonanych tortów. Dodatkowo odbędą się warsztaty cukiernicze, pokaz modelowania figurek z masy cukrowej i prezentacja tortów artystycznych.

 1. Artur Gąsior

Wystawa prac wykonanych przez stargardzkiego artystę. Artur Gąsior studiował malarstwo na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu i grafikę na Akademii Sztuki w Szczecinie. Fascynuje go bryła sześcianu i materia betonu, który pokrywa świat jak skóra ciało. Jego prace brały udział w wystawach w kraju i zagranicą w placówkach muzealnych oraz galeriach.

 1. Zygmunt Karg

Na wystawie prezentowane będą unikatowe, doskonale odwzorowane w skali 1:10 modele pojazdów gospodarczych, wyjazdowych, spacerowych, i innych. Wystawę uzupełniają banery i zdjęcia pokazujące historię, budowę wozów oraz strojów do powożenia od XVIII do XX wieku.

 1. Agata Jeżow

Artystka pięknie ozdobi ciało zainteresowanych osób naturalną henną. Delikatne, niezobowiązujące wzory dodają uroku, poprawią humor i urozmaicą zwykły dzień.

 1. Lech Staryków

Prezentacja ażurowych obrazów wycinanych ze sklejki.

 1. Regina Skulska

Wystawa fotografii „Świat przyrody”. W kadrach autorka utrwaliła cudną przyrodę, pejzaże, rośliny i zwierzęta.

 1. Arkadiusz Paul Novak

Wystawa malarstwa, rysunku, fotografii pt. „Kolorowo”.

 1. Jarosław Krasiński

Wyroby rękodzieła z wikliny i drewna oraz warsztaty wikliniarskie.

 1. Proeuropejskie Centrum Ekologiczne

Prezentacja artystyczna „Miasto zmysłów”, czyli pokazowe ogródki sensoryczne. Dodatkowo powstanie dźwiękowy plac zabaw z instrumentami muzycznymi wykonanymi z surowców wtórnych. Podczas trwania wystawy odbędą się występy grupy muzyków grających m.in. na beczkach i rurofonach.

 1. Beata Król Girelli

Pochodząca ze Stargardu malarka, zaprasza na prezentację jednego, bardzo długiego obrazu pt. „#flow#przeplyw#wave#fala#beatakrolgirelli#”.

 1. Zespół śpiewaczy „Chabry”

Zespół Śpiewaczy Chabry działający przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie wystąpi w muzyczny programie pt „Z muzyką lżej”.

 1. Pracownia Ceramiki i Rękodzieła „Gliniany zakątek”

Warsztaty ceramiczne „TU I TERAZ”, to spontaniczne warsztaty, którym towarzyszyła będzie myśl przewodnia…Daj się wygadać dłoniom.

 1. Urszula Malesa

Prezentacja wyrobów rękodzielniczych m.in. szydełkowe serwety i serwetki, biżuteria, oraz warsztaty.

 1. Wiesława Kurdek

Stargardzka artystka zaprezentuje swoje prace. Tematem wystawy malarstwa są „Twarze, Mordki i Pyski”.

 1. Zespół taneczny Ekspresja III

Otwarte uliczne warsztaty choreograficzne dla dzieci i młodzieży. Forma ruchowa na otwartej przestrzeni.

 1. Młodzieżowy Dom Kultury, Pracownia Rękodzieła Artystycznego

Pokaz kolekcji mody ekologicznej.

 1. Centrum Otwarte Drzwi SCK

„CODowe zabawy”, czyli malowanie twarzy, zabawy z balonami i bańkami mydlanymi. Animacje zostaną przygotowane przez wolontariuszy działających w Centrum Otwarte Drzwi SCK. 

 1. Agnieszka Tołoczmańska

„Stargard lat 90.” wystawa zdjęć stylizowanych na lata 90. Fotografie zostały wykonane w miejscach, które w Stargardzie nie zmieniły się od lat 90.

 1. Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”

Prezentacja prac plastycznych członków Stowarzyszenia „Brama” oraz gości.

 1. Dagmara Ładniak, Barbara Kiernicka

Wystawa fotograficzna pt. „Po pierwsze – człowiek” to zbiór fotografii zawierający portret sytuacyjny oraz typowy portret. Na zdjęciach najważniejszy będzie człowiek.

 1. Żaneta Śniadek

Wystawa jednego obrazu pt. „Natura”. Akryl na płótnie.

 1. Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji

Wystawa fotografii pokonkursowych „Stargard oczami mieszkańców”.

 1. Katarzyna Szczurowska

Zaprezentuje wystawę prac „Sztuka z serca” Mandale i obrazy Vedic Art oraz poprowadzi warsztaty tworzenia mandali dla dzieci pt. „Chodź pomaluj mój świat”.

 1. Zbigniew Cimek

Prezentacja zbioru prac pod nazwą „Portret i ikonografia”. Grafika  wykonana w starej i nowej technice oraz obrazy olejne i akryle.

 1. Kazimierz Franaszczuk

Wystawa pt. „Twarze”. Zaprezentowane zostaną wiszące płaskorzeźby twarzy, wykonane w drewnie i w korze.

 1. Edward Siekierzyński

Pokaz „Mowa zawieszeń i przypięć”, to opowiastki bardzo nieskomplikowane, przedstawiające współczesną rzeczywistość czasów ciekawych, projekty biżuterii.

 1. Patrycja Mróz, Iwona Olejarz, Joanna Szala

Wystawa „Kolaż percepcji świata”, silna i radosna grupa „pod wezwaniem”, zaprezentuje swoje prace w formie malarstwa sztalugowego.

 1. Katarzyna Misiuda – Becker

Wystawa obrazów, rysunków, haftów oraz drobnych ozdób i dekoracji.

 1. Grupa Entuzjastów Fotografii Cyfrowej OtoFOTO

Wystawa fotografii  cyfrowych wykonanych przez entuzjastów fotografii tworzących grupę OtoFOTO. w trakcie wystawy zorganizowane będzie mini studio fotograficzne i każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako fotograf, stylista, model czy modelka. Wykonane zdjęcia mogą zostać wysyłane autorom w formie elektronicznej, lub na życzenie wydrukowane na miejscu. Po zakończeniu wystawy zostaną wybrane najlepsze zdjęcia a zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

 1. Ryszard Mejza

Występ recytatorski  „Różne drogi wolności”-  z wierszami własnego autorstwa oraz

prezentacja twórczości Jerzego Piotrowicza.

 1. Małgorzata Kuligowska-Lorek

„Czas tworzenia” wystawa rzeźby: ptaki zoomorficzne, postaci wolnostojące i anioły oraz obrazy abstrakcyjne.

 1. Anna Stefania Kiłyk

Wystawa ikon „VII. Logos/Agape” – cykl poświęcony stworzeniu świata i stwarzaniu się człowieka.

 1. Teatr Krzywa Scena SCK

Spektakl Teatru Krzywa Scena „Serenada”, w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. W historii znanej, starej jak świat, gdzie lis zakrada się do kurnika… wystąpią: Emilia Chanczewska, Wioletta Jakubiak, Michalina Jakubiak, Marta Zalas, Szymon Loduchowski i Piotr Linkowski.

 1. Adam Siekierzyński

„Ab ovo – od początku” – prezentacja multimedialna grafik komputerowych własnego autorstwa.

 1. Parafia Greckokatolicka pw. św. Jozafata w Stargardzie

Wystawa fotografii „Lwów” oraz  „Kawa ze Lwowa”- każdy odwiedzający będzie mógł spróbować oryginalnej lwowskiej kawy (własnoręcznie wydobytej). Kawiarenka przeniesie odwiedzających w lata 20-30 XX wieku.

 1. Parafia Greckokatolicka pw. św. Jozafata w Stargardzie

„Puzzle Kultury”- „Wszyscy jesteśmy różni – tworzymy piękno całości”. Tworzenie przez uczestników  
             ogromnej ikony – każdy stworzy część, którą na koniec ułoży się w całość.

 1. Związek Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie

Związek Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie zaprasza na wystawę „Podróż”. Na wystawie można będzie obejrzeć ikony, obrazy, haftowane stroje oraz przedmioty użytku codziennego przywiezione przez stargardzian 70 lat temu z Bieszczad.

 1. UTW Teresa Poczobut i Danuta Grajek-Krychowska

„Suszenie prania” – pokaz obrusów haftowanych, serwetek robionych szydełkiem.  

 1. Gabriel Olejniczak

Prezentacja makiety kolejowej i modeli taboru kolejowego w skali HO

 1. Marcin MOMOT

Marcin Momot, młody, zdolny gitarzysta, wychowanek Jacka Jankowskiego (instruktora MDK) w różnych częściach naszego miasta zaprezentuje utwory światowych gitarzystów. Młodość, muzyka i pasja, to najlepsza mieszanka.

 1. Zuzanna Konopczyńska

W różnych miejscach naszego miasta spotkacie młodą, piękną, utalentowaną dziewczynę z altówką. Zuzanna Konopczyńska wykona dla Was kilka solowych występów.

 1. Kapela Ludowo-Biesiadna „RETRO”

Występ Kapeli „Retro” z solistką Ireną Szczepaniak.

 1. Klub strzelecki „SKS LEGION”

Wystawa broni kolekcjonerskiej.

 1. UTW Zespół taneczny „Seniority”

Pokazy taneczne zagwarantuje grupa „Seniority”  działająca w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zespół zatańczy w Centrum ale również dotrze do mieszkańców Osiedla Lotnisko.

 1. Hanna Michalska-Żurych

Hanna Michalska-Żurych zaprasza w klimatyczną podróż. „Prowansja” to tytuł tematycznej wystawy malarstwa akrylowego.

 1. UTW Sekcja teatralna „A-TO-MY”

Spektakl pt. „SZEHEREZADA- czyli disco polo live, czyli tragedia narodowa w trzech aktach” . Komedia obyczajowa zaskoczy, rozbawi, poruszy…

 1. Teatr Ognia SCK

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK  zaprasza na  pokazy tańca z ogniem z elementami fireshow.

 1. Pracownia Fotograficzno-dziennikarska SCK

Pasjonaci z Pracowni Fotograficzno-Dziennikarskiej SCK, zaskoczą Was swoją kolejną wystawą fotografii tematycznych.

 1. Agata Baj

MYŚLOGRAFIA-warsztaty wprowadzające w temat sketchnotingu, myślenia wizualnego.

 1. Chór Cantore Gospel SCK

       Performance, koncert „Praise the Lord – Cantore Gospel”, zaskoczą Was repertuarem.

 1. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Występ taneczny uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Występ wokalno-taneczny uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy

Wystawa prac uczestników WTZ i ŚDS

 1. Zespół taneczny Ekspresja II

Dwa pokazy taneczne w wykonaniu zespołu Ekspresja II MDK.

 1. Marcin Crane Krawczyk

„Crane on the River”, koncert solowy nie tylko na gitarę…będzie klimatycznie…

 1. Pracownia Muzyczna SCK

Na scenie Teatru Letniego w Parku Chrobrego zagrają dla Was krótki koncert. 

 1. Rafał Alabrudziński

Coś zupełnie innego! Artysta wprowadzi Was do świata iluzji. Pokaz pt. „Iluzja-niedoceniona dziedzina sztuki”.

 1. Piotr Korzeniowski

Koncert solowy autorskich utworów oraz coverów przy gitarze akustycznej.

 1. Krzysztof Wyszyński i JustynaPustówka

   Koncert utworów autorskich i covery standardów jazzowych.

 1. Divers Cover Band

Koncert w rockowo – bluesowych klimatach.

 1. Marciszak Familly

Koncert ballad i romansów oraz współczesnej muzyki ukraińskiej pt. „Tajemniczy ogród”.

 1. Osadzeni Zakładu Karnego

Wystawa „Zacznij tworzyć sztukę” – obrazy, rysunki oraz szkice.

 1. Grupa malarska „Malachit”

Wystawa prac, spotkanie z autorami oraz warsztaty z dziećmi.

 1. Grupa malarska „Malachit”

Twórcy z Grupy Malarskiej „Malachit”, którzy od ponad 15 już lat aktywnie działają zaprezentują i opowiedzą o swojej twórczości.

 1. Julita Kożuszek

Koncert pt. „Agnieszka i nie tylko”, to prezentacja piosenek Agnieszki Osieckiej i Jana Jakuba Należytego.

 1. Sekcja plastyczna UTW

Wystawa zbiorowa pań pasjonatek, rozwijających swoje pasje malarskie w Sekcji Plastycznej UTW.

 1. Orkiestra Camerata Stargard

Koncert A.Vivaldiego pt. „Cztery pory roku” z solistką Joanna Kreft.

Losowe zdjęcia

KS0039 IMG_20200111_115004223 Noc Bibliotek 2020 (79) Kryształowa Maska.

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2021