Cyfrowe wariacje na temat Czerwonego Kapturka

Po raz pierwszy w Książnicy Stargardzkiej odbyły się wspólne warsztaty dla dzieci i rodziców z kodowania. W świat nowych technologii wprowadził ponad 30 uczestników Krzysztof Jaworski ze Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

 

Warsztaty odbyły się w ramach „Wesołej Soboty w Bibliotece”. Spotkanie dedykowane było przypadającemu na 27 marca Międzynarodowemu Dniowi Teatru. Motywem przewodnim była historia Czerwonego Kapturka. – Bardzo dziękujemy Krzysztofowi Jaworskiemu, że przyjął nasze zaproszenie i zechciał nieodpłatnie wprowadzić naszych czytelników w świat nowych technologii. Jestem przekonany, że to przedsięwzięcie będzie niezwykłe zarówno dla dzieci jak i dla ich rodziców i będzie okazją do bardzo twórczego, a przy tym rodzinnego spędzenia czasu. Liczę na to, że to nie jest ostatnie tego typu kodowanie w Książnicy, lecz preludium do wchodzenia w świat pełen nowych, cyfrowych wyzwań – mówił Krzysztof Kopacki, dyrektor Książnicy Stargardzkiej.

Trener projektów edukacyjnych, jakim jest Krzysztof Jaworski świetnie pokierował zespołami złożonymi z rodziców i dzieci, najpierw rozbudzając ich wyobraźnię, a następnie demonstrując możliwości programu Scratch Junior, w którym uczestnicy mieli stworzyć własną wersję historii o Czerwonym Kapturku. Przez dwie godziny trwała pasjonująca wyprawa w świat fantazji i niczym nieograniczonej wyobraźni. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem i przy pomocy tatusiów i mam, na koniec zajęć, stworzyły nowe światy Czerwonego Kapturka. Wszystkie minispektakle zademonstrowane zostały w sali multimedialnej.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i kreatywności zarówno dzieciaczków jak i dorosłych. Udało im się w bardzo krótkim czasie zrobić coś z niczego, wspólnie, zespołowo. Piękne, rodzinne sobotnie popołudnie. Dziękuję – powiedział na zakończenie Krzysztof Jaworski.

 

Losowe zdjęcia

festyn-na-ulicy-magicznej-2017-581 ZJEDNOCZENI PRZEZ ANIOŁY (1) Sobota w bibliotece z gośćmi specjalnymi (53) Sobota w bibliotece z gośćmi specjalnymi (84)

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019