Dzień Sąsiada na osiedlu Lotnisko


Dnia 24 sierpnia br. na Osiedlu Lotnisko odbył się kolejny, już 11-ty festyn sąsiedzki, zorganizowany przez STBS . Dzień Sąsiada, jak co roku, gromadzi sporą liczbę mieszkańców tego „zielonego” osiedla.
Przy tej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć Książnicy Stargardzkiej By umilić mieszkańcom wspólnie spędzony czas zarówno w gronie rodzinnym jak i sąsiedzkim przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcji i niespodzianek, promując tym samym czytanie i bibliotekę.
Najmłodsi bawili się razem z nami w „Zgaduj zgadula”. Samodzielnie lub z „niewielką” pomocą rodzica dzieci odpowiadały na czytane przez bibliotekarkę zagadki. Nagrodą za prawidłową odpowiedź były książki z wierszami lub ulubionymi bajkami. Zabawa cieszyła się dużym powodzeniem. Uśmiech i radość małego zwycięzcy z książką w dłoniach były dla nas najlepszą nagrodą i źródłem naszej satysfakcji.
Kolejną propozycją na ten piękny, słoneczny dzień była gra rodzinna i zręcznościowa o nazwie Twister. Propozycja skierowana dla starszych dzieci i dorosłych zgromadziła sporo zainteresowanych.
Zabawa sprawiła wiele frajdy i uciechy nie tylko ochotnikom , biorącym w niej udział, ale także biernym obserwatorom, którzy wygodnie rozłożywszy się na leżakach Książnicy Stargardzkiej kibicowali jej uczestnikom. Nikt nie wyszedł przegrany z tych potyczek. Wszystkim rozdawaliśmy soczki i batoniki.
Niekwestionowanym „bohaterem” naszego stoiska został album sąsiedzki „Jak dobrze mieć sąsiadów”. Każdy uczestnik festynu miał okazje złożyć pamiątkowy wpis. Zainteresowanie tym pomysłem było bardzo duże. Dorośli mogli pozdrowić swoich sąsiadów, napisać za co ich cenią i lubią a także napisać jak mieszka się na osiedlu. Młodzież i najmłodsi okrasili wszystkie wpisy własnoręcznymi rysunkami. Dzięki tej inicjatywie powstało prawie 70 stron księgi upamiętniającej festyn na Os. Lotnisko w roku 2019.
Podczas festynu bibliotekarka czytała wszystkim dzieciom książkę autorstwa Ciary Flood „Jak dobrze mieć sąsiadów”, która stała się inspiracją do stworzenia albumu.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zainteresowanie naszym stoiskiem.

Losowe zdjęcia

2017-06-18-ts_-img_1997 KS_201804040001 Sobota w bibliotece z gośćmi specjalnymi (39) 20170618_135236

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019