FESTYN NA ULICY „MAGICZNEJ” 2014 – zaproszenie

Galeria zdjęć – Festyn na ulicy „Magicznej” 2014  

Podziękowania dla Uczestników Festynu na ulicy „Magicznej” 2014

 

Książnica Stargardzka serdecznie zaprasza do wzięcia udziału
w FESTYNIE NA ULICY „MAGICZNEJ”
organizowanym w ramach obchodów DNI STARGARDU 2014.
Tegoroczny Festyn odbędzie się w sobotę 7 czerwca w godzinach od 13.00 do 19.00, w rejonie Bramy Pyrzyckiej przy Książnicy Stargardzkiej (ul. Mieszka I 1).

Zaproszenie :  Festyn na ulicy Magicznej 2014   

Na scenie usytuowanej przed Bramą Pyrzycką od strony Placu Ducha Świętego, odbędzie się 6 – godzinny blok występów wykonawców z Młodzieżowego Domu Kultury, Klubu Garnizonowego, zespołów działających przy Stargardzkim Centrum Kultury, z Państwowej Szkoły Muzycznej i szkół tańca (SAVE THE BEAT, Helen Doron – Stargard) . Ponadto planowany jest występ grupy folk-rokowej  BERKUT zaproszonej przez Związek Ukraińców w Polsce – Koło w Stargardzie.

Przed sceną oraz na terenie Parku Chrobrego i Parku Piastowskiego planowane jest rozlokowanie kilkudziesięciu różnorodnych stanowisk wystawców – artystów, rękodzielników, grup twórczych, firm i stowarzyszeń społecznych prezentujących swoją twórczość, działalność i produkty – w tym m.in. wyroby regionalne, sztukę rzemieślniczą, wystawy prac malarskich czy prezentacje kolekcjonerskich rarytasów, powstanie miasteczko rycerskie z wieloma elementami rycerskiego wyposażenia. Prezentowane będą również stanowiska przygotowane przez mniejszość ukraińską, na uliczce pisarzy spotkamy się z autorami i ich książkami, przeprowadzony zostanie kiermasz książek. Spodziewany jest także udział przedstawicieli z partnerskiego miasta Stargardu – miasta Elmshorn z Niemiec.
Natomiast na ul. Mieszka I-go i ul. Sukienniczej przy Książnicy odbywać się będą zabawy, konkursy, gry, dziecięcy plener plastyczny oraz rozlokowane będą dmuchane zjeżdżalnie.

Stargardzki V Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny „Kryształowa Maska” –

Losowe zdjęcia

wystawa Jan Brzechwa w świecie Mandali (26) PA100175 20191005_190438 dscf6272

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2022