Fotografie z natury i pasji

„Magia poranka”, fotografia cyfrowa na płótnie autorstwa Marcina Parzybuta jest już do obejrzenia w Galerii Jednego Obrazu w Czytelni Książnicy Stargardzkiej.

 

Marcin Parzybut, stargardzianin, fotograf – jak sam mówi: „od zawsze”, członek Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”. Potrafi w niezwykły sposób zatrzymać w czasie przyrodę, całą ulotność natury, a dobrze znanym kształtom nadać wyraz tajemniczości i mocy. W swoich zbiorach posiada zarówno zabytki jak i wschody oraz zachody słońca. To jednak fotografia przyrodnicza daje mu najwięcej satysfakcji i jest jego znakiem rozpoznawczym.

Marcin Parzybut fotografuje również ludzi, szczególnie kobiety. W jego obiektywie jawią się one naturalnie piękne, jakby już zbudzone ze snu, jakby już gotowe do wytwarzania magicznych eliksirów szczęścia… Wszystkie te zdjęcia mają to „coś”, ten emblemat, który przykuwa uwagę i pozostaje w naszej pamięci.

Kopię fotografii można również obejrzeć w centrum Stargardu, w ogólnodostępnej bramie wejściowej przy ulicy Mickiewicza 1B.

Marcin Parzybut o sobie samym…

Losowe zdjęcia

2017-06-18-ts_-img_1703 Sobota w bibliotece z gośćmi specjalnymi (60) CAM00017 20170618_100954

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019