Galeria na Poddaszu

Swoje przytulne miejsce znalazła w Dziale Multimedialnym Książnicy, który znajduje się na drugim piętrze biblioteki. Główną ideą tej galerii jest prezentacja twórczości czytelników Książnicy, prezentacja m.in. prac plastycznych, malarstwa, prac fotograficznych czy modelarskich. 

Książnica od dawna jest otwarta na współpracę ze wszystkimi uzdolnionymi czytelnikami, bez względu na ich wiek, czy też artystyczny status. Dlatego stworzono w niej nową przestrzeń, w której znani i nieznani szerszemu gronu, będą mogli zaprezentować swoją twórczość i swój artystyczny warsztat.

Styczeń – luty 2019 r.

Kartki, koperty oraz ozdoby świąteczne

Listopad – grudzień 2018 r.

Wystawa prac wykonanych przez dzieci w ramach wesołych sobót.

Wrzesień – październik 2018 r.

15 WRZEŚNIA – Wystawa kartek pocztowych nadesłanych z wakacji 2018 przez Czytelników Książnicy Stargardzkiej pt. „Teraz czytam…”

Czerwiec-wrzesień 2018 r. wystawa twórczości Lecha Starykowa oraz Agnieszki Tołoczmańskiej.

Lech Staryków

Wystawa pt. „Koronkowa twórczość chorążego sztabowego”. Kolekcja prac na sklejce, wycinanych we wzory: sylwetki znanych ludzi, zwierzęta, martwa natura.

Technika twórcza, którą na co dzień zajmuje się autor, nie dorobiła się jeszcze fachowej nazwy. Widzowie mówią o tych obrazach, że są ażurowe, haftowane i wyglądają niczym koronkowa „robota”. Lech Staryków tworzeniem obrazów wycinanych w sklejce  zajmuje się od ok. 10 lat. W  jego dorobku nie brakuje postaci ludzi, w tym znanych i cenionych, nie brakuje zwierząt oraz elementów ze świata przyrody.

Lech Staryków zawodowo służył w wojsku polskim, w stopniu starszego chorążego sztabowego. Ze Stargardem związany jest od 1989 roku. Obecnie swój czas na emeryturze dzieli pomiędzy Stargardem a Tarnowskimi Górami.

Agnieszka Tołoczmańska (Agnes Blue) – „Kolekcja pamiątek i fotografii z lat 90. XX w. wystawa pełna nostalgii, wspomnień, smaku gum Donaldów i Turbo, z polotem rodem z Pewexu, brzmieniem The Cure oraz klimatu szalonych lat 90. Wystawa zdjęć stylizowanych na lata 90., wykonanych w miejscach, które w Stargardzie nie zmieniły się od lat 90.

Kwiecień – maj 2018 r. Z okazji Tygodnia Bibliotek, (który rokrocznie przypada na 8 do 15 maja), a w tym roku pod hasłem „(Do)wolność czytania”, w Galerii na Poddaszu Książnicy Stargardzkiej pojawiła się kolejna wystawa. Tym razem jej autorami stali się  młodzi Czytelnicy Książnicy Stargardzkiej oraz ich konkursowe prace – a mianowicie ich pierwsze, autorskie książki. Wystawa w swojej idei upowszechniała czytelnictwo wśród najmłodszych stargardzian.

W konkursie pn. Dawno, dawno temu… udział wzięło dziewięcioro uczestników. Najmłodszy z nich ma 3,5 roku, zaś najstarszy miał10 lat. Był to konkurs skierowany dla całych rodzin, a ogłoszony został w trakcie cyklicznych zajęć Wesoła Sobota w Bibliotece.

Marzec-kwiecień 2018 r. Wystawa wielkanocna czytelniczek Książnicy Stargardzkiej: Patrycji Szuplak oraz Doroty Toporkiewicz. Na wystawie nie zabrakło wydmuszek, ręcznie robionych pisanek, szytych ręcznie świątecznych maskotek, tulipanów itp.

grudzień 2017 r. – luty 2018 r. 

Wystawa prac plastycznych 10. letniego stargardzianina Maksymiliana Toporkiewicza oraz kolekcja modelarstwa historycznych pojazdów konnych, których autorem jest Zygmunt Karg.

Pierwszymi pracami plastycznymi wystawionymi w Galerii były prace Pani Janiny Wołoszańskiej oraz Krystyny Krawczyk obrazy natury, krajobrazy, portrety. Wystawa trwała od maja do listopada 2017 roku.

Losowe zdjęcia

dsc_0168 Sobota w bibliotece z gośćmi specjalnymi (37) 2016-02-29-ts_-l1030686 dsc00322

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019