Joanna M. Chmielewska

„Wybieram autorkę – Joannę M. Chmielewską”

W poniedziałek, 11 maja o godz. 11.11 w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym Książnicy Stargardzkiej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z autorką Joanną Marią Chmielewską. Spotkanie to odbyło się również w trakcie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, trwającego od 8 do 15 maja 2015 r. pod hasłem „WYBIERAM BIBLIOTEKĘ”. I wybrane zostało ono przez uczniów klas pierwszych oraz drugich stargardzkich szkół podstawowych nr 4, 5 oraz 7.

Przebieg spotkania można ocenić na szóstkę z uśmiechem. Bardzo cieszy fakt, że uczniowie podczas spotkania wykazali się dużą aktywnością w zadawaniu autorce wielu interesujących pytań. I z wielką uwagą wysłuchali pogadanki autorki o tym, w jaki to sposób powstaje książka – od pomysłu do realizacji, czyli jej wydania.

Spotkanie zakończyło się wpisywaniem przez Joannę Marię Chmielewską imiennych dedykacji do książek – uczestnikom spotkania.

Źródło: http://bajkizbajki.pl/autorzy/Joanna-Maria-Chmielewska

Galeria zdjęć: Joanna-M-Chmielewska

Biogram autorki:

Pedagog, autorka książek dla dzieci (powieści – „Historia srebrnego talizmanu”, „Neska i srebrny talizman”. Seria poetycka „Zaczarowane rymowanki” i dla dorosłych („Poduszka w różowe słonie”, „Sukienka z mgieł”). Za książkę „Neska i srebrny talizman” była nominowana do nagrody literackiej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011. „Niebieską niedźwiedzicę”  czytelnicy uznali Najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i kropka” 2012 (główna nagroda w konkursie Empiku). Jej teksty znajdują się w podręcznikach i antologiach. Prowadzi warsztaty twórczego pisania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Losowe zdjęcia

dsc_0381_0 festyn-na-ulicy-magicznej-2017-598 Międzynarodowy Dzień Kota w Książnicy (43) dscf1499

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019