KOBIECE PRZEMYŚLENIA ANASTAZJI

Wrzesień i nadchodząca Jesień w Galerii Ex Librisu Książnicy Stargardzkiej należą do kobiety, do jej przemyśleń, refleksji i doświadczeń.
A jest nią znakomita artystka z Ukrainy Anastasia Melnikowa. Swoim talentem potwierdza, że w tak niewielkich formach graficznych, jakimi są ekslibrisy, można pomieścić tak wiele treści. Głównym motywem i przewodnią narrację jej prac stanowią kobiety, niekiedy rozmarzone, czasem nieśmiałe, te w gruncie rzeczy romantyczne, ale również kobiety odważne i uparte. Każdy ekslibris przyciąga widza wyrafinowaniem i szczegółowością.
Wszystkie prace wykonane są techniką akwaforty z akwatintą i drukowane są w wielu kolorach. Każdy wydruk jest jeszcze przez artystkę indywidualnie malowany akwarelą lub kredką akwarelową, co uszlachetnia i podnosi ich wyraz artystyczny, a także sprawia, że wszystkie kopie z nakładu są jednakowe i mają oryginalny charakter.

           Anastasia Melnikowa  urodziła się w 1989 w Kijowie w rodzinie malarza Aleksandra Melnikowa. W latach 2007 – 2013 studiowała i ukończyła wydział grafiki Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w pracowni prof. A. V. Chebykyna. W 2013 roku wstąpiła do Krajowej Unii Artystów Ukrainy. Ma na swoim koncie liczne wystawy zarówno w swoim kraju jak i poza jego granicami. W 2012 roku z rąk Prezydenta Ukrainy otrzymała grant dla młodych artystów w dziedzinie sztuk pięknych. Teraz możemy podziwiać jej prace w Galerii Ex Librisu Książnicy Stargardzkiej.

Losowe zdjęcia

wakacje w bibliotece 2018 r. (9) 100 20170618_122955 dsc_0097

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2017