Biblioteka miejscem rozwoju kompetencji przyszłości

Kreatywnie w bibliotece. Biblioteka miejscem rozwoju kompetencji przyszłości

Dnia 17 kwietnia odbyła się konferencja pod tytułem Kreatywnie w bibliotece. Biblioteka miejscem rozwoju kompetencji przyszłości. Organizatorami byli: Książnica Stargardzka i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie.

Wśród zainteresowanych tematyką konferencji znaleźli się zarówno bibliotekarze reprezentujący biblioteki z całego powiatu, pracownicy naukowi, przedstawiciele stargardzkich mediów, jak i władze miasta i powiatu.

Konferencja składała się z dwóch części.

Pierwsza sesja obejmowała cztery prezentacje i rozpoczynał ją wykład dr Małgorzaty Mikut, pracownika naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego, zatytułowany Wyjść poza schemat – znaczenie 4K w rozwoju bibliotek.

Autorami kolejnych wykładów byli: przedstawiciele ZCDN Szczecin, PODN Stargard oraz bibliotekarka z Książnicy Stargardzkiej.

Po krótkiej przerwie, w drugiej części konferencji bibliotekarze bibliotek szkolnych i gminnych w formie prezentacji i posterów prezentowali swoje pomysły na bibliotekę.

Tematy poruszane podczas Konferencji skupione były wokół kompetencji przyszłości w pracy bibliotekarza i biblioteki XXI w., zaś w szczególności:

  • różnych form propagowania czytelnictwa,
  • kompetencji kluczowych w bibliotece,
  • młodzieży w bibliotece,

Konferencja, zgodnie z zamysłem organizatorów, stała się ciekawym forum wymiany poglądów, idei i doświadczeń bibliotekarzy.

Beata Śpiechowicz

 

Losowe zdjęcia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Międzynarodowy Dzień Kota w Książnicy (67) dscf1238

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2023