Książka dla Seniora

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W VI EDYCJI PROGRAMU „DECYDUJESZ, POMAGAMY”

Projekt Książnicy Stargardzkiej „Książka dla Seniora – widzę, słyszę i wiem”, który zgłosiliśmy do finału VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez Fundację TESCO, w głosowaniu klientów sieci uzyskał 30 tysięcy głosów.
Dzięki temu wkrótce otrzymamy 5 tysięcy złotych, które przeznaczymy na zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków, z których będą mogły korzystać osoby głównie słabo widzące.

Bardzo dziękujemy za Państwa głosy.

Teraz opracowujemy ankietę, w której zapytamy jakie lektury zakupić z tych funduszy,tak aby skorzystali z nich głownie ludzie słabo widzący, starsi, samotni, o ograniczonej mobilności, dla których czytanie to jedna z głównych rozrywek. Specjalny, duży rozmiar czcionki, ułatwi tym osobom wypełnienie wolnego czasu, a równocześnie potrenowanie pracy mózgu i pamięci.

Książki, to najlepszy sposób na pozbycie się stresu, a tym samym zdrowy sen i dłuższe życie – mówi Marcin Rumiński z Książnicy Stargardzkiej, dlatego już teraz zachęcamy do korzystania z naszego księgozbioru i przypominamy, że w Dziale Multimedialnym mamy bogaty zbiór audiobooków, który teraz dzięki funduszom zdobytym w programie Fundacji TESCO jeszcze się powiększy.

Losowe zdjęcia

klub-lataj%c4%85cych-ciotek-dkk-54 2017-06-18-ts_-img_1916 dsc_0048 dsc_0664

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019