KSIĄŻNICOWE BAJKOBRANIE

Po sukcesie serialu „Skarby Książnicy Stargardzkiej”, który w 17 odcinkach przedstawił internautom najciekawsze aspekty działalności stargardzkiej biblioteki, Książnica Stargardzka rozpoczyna nową filmową inicjatywę – tym razem skierowaną do najmłodszych odbiorców. I tak, zaczynając od Wielkanocnej Niedzieli, stargardzcy bibliotekarze zapraszać będą najmłodszych stargardzian oraz dzieci z całej Polski na „Książnicowe bajkobranie” emitowane w każdą niedzielę o godzinie 19.00.

Wybrana pora emisji bajek nawiązuje do lat minionych ubiegłego wieku. Wówczas takie Wieczorynki (dobranocki) zyskały ogromną popularność m.in. w naszym kraju i gromadziły wieczorami rzesze dzieci przed telewizorami. W ówczesnej Polsce był to często jedyny program telewizyjny w ciągu dnia przeznaczony dla dzieci. Po zmianach ustrojowych nie powstała żadna inna forma Wieczorynek. Zastąpione one zostały przez kanały tematyczne lub kilkugodzinne pasma dedykowane dzieciom. Ostatnia emisja Wieczorynki w Telewizji Polskiej miała miejsce 30 sierpnia 2013 roku.

Bajki przygotowane przez bibliotekarzy z Książnicy Stargardzkiej mają nie tylko przywoływać czar dawnych wspomnień i ich niecodzienną realizację. Zaproszenie do ich oglądania płynie przede wszystkim z potrzeby serca, zwłaszcza w obecnych czasach, z otaczającym wszystkich poczuciem zagrożenia epidemią. To specjalny prezent na trudne czasy dla wszystkich stargardzkich dzieci i wszystkich dzieci w ogóle. A dla ich rodziców oraz dziadków ma on być przypomnieniem czasów, gdzie do takich produkcji przykładano coś więcej, niż tylko obliczenie chęci zysku i poziomu oglądalności. Będą to unikatowe spotkania z bajkową klasyką i z bajkową innowacyjnością, wzbogacone dodatkowo o działania interaktywne, które będą możliwe po zakończeniu emisji każdej z przygotowanych bajek. I będzie to już jak najbardziej realne ”Książnicowe bajkobranie”, których efektem będą kolorowanki z każdej bajki, przygotowane do pobrania ze strony internetowej Książnicy.

Zapraszamy i zachęcamy do oglądania i „zbierania bajek” (kolorowanek) w każdą niedzielę od 4 kwietnia br. o godzinie 19.00 na Facebooku i kanale YouTube Książnicy Stargardzkiej.

”Książnicowe bajkobranie” 
Pierwsza bajka i kolorowanka
Czerwony Kapturek 

 🥰😘😍  Czekamy na Wasze pokolorowane prace 🥰😘😍

 

 

 

 

 

Losowe zdjęcia

dsc_0434 2017-06-18-ts_-img_1904 20191005_170311 zmodif-81

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2021