NIECODZIENNY PREZENT

„Galeria Naszych Sąsiadów” to wizytówka Filii nr 1 Książnicy Stargardzkiej, która oprócz swojej bieżącej działalności bibliotecznej, prezentuje również w swoich wnętrzach przykłady twórczej aktywności utalentowanych artystycznie osób – nazywanych Naszymi Sąsiadami.

Tym razem, podczas niedawnego wernisażu, swoje prace zaprezentował Sebastian Walęda – stargardzianin, uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Jego ulubioną formą wyrazu jest rysunek ołówkiem, choć nieobce jest mu także malarstwo akwarelowe. Szukając tematów do swoich prac już od wielu lat jest pilnym obserwatorem otaczającego świata i właśnie ta, zdawałoby się tak dobrze nam znana zwykła codzienność, jest dla niego najlepszą inspiracją. Znajome budynki, pejzaże, wspomnienia wakacyjnych podróży, otaczające nas zwykłe przedmioty – to wszystko można odnaleźć w jego wyjątkowych pracach.

W czasie otwarcia wystawy liczną grupę zaproszonych gości stanowili przyjaciele pana Sebastiana – uczestnicy warsztatów oraz ich opiekunowie. Nie zabrakło także rodziców artysty, którzy ze wzruszeniem oglądali prace syna, tym bardziej, że wystawa ta była niespodzianką i swoistym prezentem dla nich.

Losowe zdjęcia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA dscf0639 20170618_132826 zmodif-87

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2017