LEGIMI – biblioteka wirtualna

NOWY DOSTĘP DO ZBIORÓW W KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ

Książnica Stargardzka konsekwentnie poszerzając swoją ofertę biblioteczną i urozmaicając dostęp do swoich zasobów, od poniedziałku 1 lutego proponuje swoim użytkownikom nową formułę zaopatrywania się w ulubione lektury. Jest nią dostęp do bogato zaopatrzonej, wirtualnej biblioteki LEGIMI ze znajdującymi się w niej jak najbardziej realnymi zbiorami. Jest to zbiór ponad 60 tysięcy e-booków i audiobooków. Znajdziemy wśród nich nowości wydawnicze, bestsellery, kryminały, literaturę SF, powieści obyczajowe, romanse, literaturę dziecięcą i młodzieżową, a także literaturę faktu, reportaże i poradniki. Jest to oferta dostępna przez 24 godziny na dobę dzięki otrzymanemu w Książnicy bezpłatnemu kodowi dostępu. Trzeba się śpieszyć, bo ze względów finansowych, ich ilość jest ograniczona.

               Atrakcyjność tej formuły zwiększa fakt, że do LEGIMI nowości wydawnicze trafiają znacznie szybciej, niż na realną półkę biblioteczną. Do tego nie ma możliwości, aby książka była niedostępna, bo została już wypożyczona. Z tej internetowej biblioteki będzie mógł korzystać każdy pełnoletni czytelnik Książnicy Stargardzkiej do niej zapisany, posiadający ważną Kartę Czytelnika i mający uregulowane wobec niej wszelkie należności. Kody wydawane będą osobiście od pierwszego dnia roboczego każdego miesiąca – wyłącznie w Wypożyczalni Głównej. Czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w danym miesiącu. Kod ważny jest przez miesiąc od dnia jego aktywacji. Po upłynięciu tego terminu można zwrócić się do Książnicy po kolejny. Niewykorzystanie kodu skutkować będzie 3-miesięczną karencją. Aktywowany kod umożliwia czytanie e-booków i słuchanie audiobooków na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach bez konieczności łączenia z Internetem: (np. na komputerze, tablecie, smartfonie i czytniku – z wyjątkiem czytników Kindle). W ten sposób zwiększa się krąg czytających dany tytuł osób. Po otrzymaniu kodu, należy dokonać jednorazowej rejestracji z własnego urządzenia na stronie www.legimi.pl/zachodniopomorskie/ i pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI.

 W obecnych niełatwych czasach powszechnego zagrożenia pandemią, tym bardziej istotne i ważne stają się sprawy dotyczące bezpieczeństwa, regeneracji i komfortu psychicznego. Jednym ze środków to zapewniających jest dostęp do literatury pięknej. Książnica Stargardzka, oprócz dotychczasowych możliwości, proponuje nowy do tego sposób i zaprasza do swojej tymczasowej siedziby znajdującej się w budynku byłego Gimnazjum Katolickiego przy ul. Wojska Polskiego nr 3 – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00.

 

Szczegółowa instrukcja korzystania z LEGIMI dostępna jest poniżej.

 

Instrukcja korzystania z Legimi   

Na stronie www.legimi.pl/zachodniopomorskie/ należy:
– wpisać otrzymany unikatowy kod dostępu do serwisu,
– dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto),
– ze strony: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/ pobrać bezpłatną aplikację Legimi na swoje urządzenie,
– dodać na swoją wirtualną półkę tytuły, które chcemy czytać: zakładka „Ebooki i audiobooki”, a następnie kliknąć na okładkę i wybrać opcję „dodaj na półkę”,
– po odłożeniu książek na „wirtualną półkę”, można czytać offline, bez konieczności podłączenia urządzenia do Internetu,
– jeśli potrzebujesz pomocy technicznej
podejdź do Działu Multimedialnego do pani Ewy (tel. 91 578 82 45) i poproś o pomoc,
ewentualnie napisz: support@legimi.com lub zajrzyj na stronę https://support.legimi.com/hc/pl

 

Losowe zdjęcia

dsc_0388 OLYMPUS DIGITAL CAMERA dscf6324 dscf1500

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2023