O EKOLOGII KULTURALNIE

Galeria zdjęć: /o-ekologii-kulturalnie-/

O EKOLOGII KULTURALNIE –
projekt z zakresu edukacji ekologicznej realizowany w ramach
FESTIWALU CZYTANIA
„ODKRYWCY WYOBRAŹNI”

W dniach 2 – 5 października br. w stolicy województwa, czyli w Szczecinie odbędzie się 3. EDYCJA FESTIWALU CZYTANIA „ODKRYWCY WYOBRAŹNI (szczegółowy program na stronie www.festiwalczytania.pl). W ramach Festiwalu realizowany będzie projekt edukacyjny pn. „O ekologii KULTURALNIE”. Celem projektu jest krzewienie postaw proekologicznych i wiedzy w zakresie ochrony środowiska wśród uczniów szkół podstawowych czterech gmin województwa zachodniopomorskiego: SZCZECIN, GRYFINO, POLICE, STARGARD SZCZECIŃSKI.
Organizatorem projektu edukacyjnego jest FUNDACJA „ZATRZYMAĆ CZAS” www.zatrzymac-czas.org/projekty-zatrzymac-czas, przy współpracy z Książnicą Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie.
Projekt „O ekologii KULTURALNIE” jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W Książnicy Stargardzkiej projekt realizowany będzie:

• 2 października tj. w piątek (w godz. 10:00 – 13:30) z uczniami klas drugich ze zgłoszonej już do projektu Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie Szczecińskim – poprzez interdyscyplinarne warsztaty z wykwalifikowanym pracownikiem Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Zalesia pn. „Z RECYKLINGIEM ZA PAN BRAT” oraz poprzez autorską prezentację multimedialną bibliotekarza z Książnicy Stargardzkiej pn. „MOJE ZDRÓWKO”;

3 października tj. w sobotę (w godz. 10:00 – 11:00) poprzez spotkanie z autorem ŁUKASZEM WIERZBICKIM pn. „DZIADEK I NIEDŹWIADEK” ORAZ „DRZEWO”. Szczególnie zapraszamy dzieci od 6 do 10 roku życia wraz z opiekunami. Dział Multimedialny Książnicy Stargardzkiej.
Wstęp wolny!

• 3 października od godz. 11:30 poprzez warsztaty plastyczne oraz sztukę o tematyce ekologicznej wystawionej w teatrzyku kukiełkowym pn. „KTO MIESZKA W LESIE” pod opieką bibliotekarzy z Książnicy Stargardzkiej Dział Dziecięco-Młodzieżowy
Wstęp wolny!

• 3 października (w godz. 10:00 -15:00) EKOPUNKT z książkami o tematyce ekologicznej i z zakresu ochrony środowiska . Prezentacja książek w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym.
Wstęp wolny!

—————————————

SERDECZNIE ZACHĘCAMY
I ZAPRASZAMY!

Losowe zdjęcia

dsc_0554 2017-06-18-ts_-img_1758 2017-06-18-ts_-img_1818 dsc00390

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019