Pajęczyna losów stargardzian

Piękna akcja Książnicy Stargardzkiej polegająca na „tkaniu pajęczyny” ludzkich losów odbyła się w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2019 odbywały się pod hasłem „W drodze”. Książnica Stargardzka wpisała się w obchody w sposób oryginalny, angażując do udziału mieszkańców i turystów.

 

Tuż przy Bramie Pyrzyckiej ustawiony został maszt, a wokół ułożono czterometrowy kwadrat z drewnianych listw. Mieszkańcy i turyści, przechodzący obok, będący „w drodze”, byli zachęcani do oznaczania z jakiej części świata pochodzą oni i ich rodzina. Przywiązując włóczkę pomiędzy masztem a listwą, symbolizującą określoną stronę świata, utworzono przestrzenną instalację, a zarazem oryginalną ilustrację pochodzenia stargardzian. Każda strona świata była w innym kolorze włóczki: północ – zielony, wschód – czerwony, zachód – czarny, południe – żółty. Jeśli ktoś z dziada pradziada jest ze Stargardu lub tu urodził się wiązał na maszcie niebieską nić. Tak oto powstała pajęczyna ludzkich losów. W jej tworzeniu wzięło udział ponad 200 osób, m.in. Giorgios z Aten.

Przy okazji bibliotekarze rozdawali mieszkańcom jabłka oraz trzecią serię wkładek kulinarnych do Stargardzkiej Książki Kucharskiej, która została opracowana i wydana wspólnie z Urzędem Miejskim w Stargardzie.

Zapraszamy do galerii zdjęć Joanny Jonko.

Losowe zdjęcia

20180609_203326 Sobota w bibliotece z gośćmi specjalnymi (38) image071 20191005_170306

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019