Piękna różnorodność w miniaturze

„Współczesny ekslibris europejski” to tytuł, który mówi wszystko o wystawie, którą można oglądać do końca czerwca w Książnicy Stargardzkiej. Prezentacje najciekawszych miniaturowych form artystycznych przygotował Ryszard Baloń.

 

W Dziale Pedagogicznym Książnicy (I piętro) przedstawiono prace 34 artystów z 13 krajów. „Są to prace wykonane w różnych technikach graficznych, od linorytów, także wielobarwnych i drzeworytów do technik wklęsłych, jak akwaforta, akwatinta czy mezzotinta. W każdej z tych miniatur mieści się utajona wiedza o adresacie, znana tylko autorowi  dzieła. Możemy się domyślać, co przekazuje innym. Symbole, czy znaki tam zawarte stanowią swego rodzaju zagadkę, rebus a niekiedy prowokację, którą prawdziwa sztuka żywi się od zarania dziejów” czytamy w programie wystawy opracowanym przez Ryszarda Balonia, stargardzkiego artystę, uznanego i wielokrotnie nagradzanego na całym świecie.

Wystawa w Książnicy Stargardzkiej stanowi prezentację obowiązujących w Europie tendencji, twórczych zainteresowań malarzy-miniaturzystów, jest to ekspozycja  tego wszystkiego, co, parafrazując Woody Allena: „kręci ludzi i co ich podnieca”. Bo zupełnie inaczej swój charakter oddają Włosi, a inaczej mieszkańcy Krajów Nadbałtyckich, a jeszcze inaczej Niemcy i artyści z Beneluksu. Warto przyjść, obejrzeć i porównać te  niezwykle piękne, miniaturowe detale.  Serdecznie zapraszamy!

Losowe zdjęcia

dsc00059 klub-lataj%c4%85cych-ciotek-dkk-13 MANDALOWE WYJŚCIE Z CIENIA (5) dsc_0445

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019