Po łowach

Obraz powstał w 2016 roku. Pastelowość kolorów w sposób bardzo przyjemny oddziałuje na ludzkie zmysły, które niczym delikatnie szarpane struny harfy wysyłają w przestrzeń słodkie nuty wytchnienia. „Po łowach” jest spokój, pusta łódź, błogie NIC, cisza i ciepło zachodzącego słońca, a także majaczenie nocy. Ta piękna praca Mariana Dąbrowskiego zapada w pamięć i sprawia, że po prostu mamy chęć nicnierobienia, a ca najwyżej wygrzewania się na nadmorskiej plaży.

Marian Dąbrowski w swoich pracach, w uproszczonym rysunku próbuje przedstawić osobiste refleksje i doznania dotyczące rzeczywistości. W pracy twórczej zajmuje się malarstwem olejnym i akwarelą. Jest absolwentem WSP na kierunku Wychowania Muzycznego w Słupsku. W latach 1982-1983 był wolnym słuchaczem Wyższej Szkoły Plastycznej w Gdańsku. W roku 1999 ukończył Podyplomowe studia w zakresie plastyki na Uniwersytecie Szczecińskim. Członek Stowarzyszenia „Brama”.

Oryginał fotografii można obejrzeć w GALERII JEDNEGO OBRAZU KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ ul. Mieszka I nr 1 – Czytelnia Główna i Informatorium (parter biblioteki, w godzinach otwarcia działu), natomiast jego reprodukcję w ogólnodostępnej bramie wejściowej przy ulicy Mickiewicza 1B.

„Po łowach” (olej na płótnie, 80×60 cm) – autor Marian Dąbrowski

Losowe zdjęcia

dsc_0271 2017-06-18-ts_-img_1785 dsc00575 zmodif-9

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019