PREZENT OD KSIĄŻNICY

Książka kucharska Ziemi Stargardzkiej” to niewątpliwie tegoroczny, lokalny hit wydawniczy. Książka, której premiera miała miejsce w Książnicy Stargardzkiej we wrześniu br. podczas obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, została wydana przez Książnicę przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego. Jest to pierwsza kulinarna książka dotycząca naszych stargardzkich smaków w języku polskim. Jej wyjątkowość podkreśla fakt, że tworzą ją obecni mieszkańcy Stargardu i okolic, tym samym budując od początku kulturę lokalnej kuchni.

Ta atrakcyjnie wydana książka ma budowę segregatora z wpiętymi kartami, na których prezentowane są nie tylko przepisy, ale również historie związane z ich powstaniem oraz wspomnienia, które z nimi się wiążą. Co roku książka będzie wzbogacana o kolejne przepisy. O jakie i o ile, to wszystko zależy już od mieszkańców. Co należy spełnić, aby stać się jej współautorem, można przeczytać na stronie biblioteki: www.ksiaznicastargardzka.pl
Tymczasem Książnica Stargardzka przygotowała niespodziankę dla wszystkich czytelników i miłośników dobrych potraw. Od 21 grudnia do 6 stycznia, będzie można otrzymać bezpłatnie „Książkę kucharską Ziemi Stargardzkiej”. Wystarczy tylko udać się do Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy (parter – wejście w kamienicy) i na hasło: „Książnica na Gwiazdkę”, będzie można otrzymać egzemplarze tej książki. To prezent od stargardzkich bibliotekarzy dla stargardzian na Święta i nadchodzący Nowy Rok. Warto skorzystać z tej okazji, tym bardziej, że została już ograniczona ilość egzemplarzy.

Losowe zdjęcia

Konkurs ortograficzny dsc_0381_0 Sobota w bibliotece z gośćmi specjalnymi (68) dscf0659

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2017