Materiały Konferencyjne

Efektem konferencji będzie dwujęzyczna publikacja książkowa, zawierająca pełne teksty wystąpień prelegentów z obydwu krajów.

Materiały z konferencji polsko-niemieckiej z zakresu digitalizacji i bibliotek cyfrowych to publikacja specjalistyczna, przeznaczona m.in. dla bibliotekarzy, muzealników, archiwistów i informatyków zajmujących się tematyką bibliotek cyfrowych, w mniejszym zakresie dla osób pragnących zapoznać się ze światem bibliotek wirtualnych lub przygotowujących się do budowy takiej biblioteki. Na publikację składają się nadesłane przez prelegentów teksty ich referatów przeznaczone do druku. Każdy z 11 artykułów opublikowany został w języku polskim i niemieckim.

Do zapoznania się z publikacją zachęcamy osoby uczestniczące w tworzeniu bądź przystępujących do projektów budowy biblioteki cyfrowej. Wybór oprogramowania, kwestie prawne związane z publikacją materiałów cyfrowych w internecie oraz model funkcjonowania biblioteki cyfrowej to najczęstsze pytania z jakimi stykają się twórcy nowych bibliotek cyfrowych. Publikacja prezentuje najnowszą polską i niemiecką wiedzę w tym zakresie.

Losowe zdjęcia

dsc00047 OLYMPUS DIGITAL CAMERA dscf6252 zmodif-36

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019