SERIAL O KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ

W samo południe we wtorek 6 lutego zadebiutował w Internecie nowatorski w Stargardzie projekt filmowy, a mianowicie pierwszy odcinek serialu zatytułowanego „Skarby Książnicy Stargardzkiej”. Licząc na to, że taka formuła spodoba się internautom z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tego momentu. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, bowiem zaledwie po kilku dniach emisji, film doczekał się już ponad dwóch tysięcy odtworzeń. Cieszymy się z tego faktu i liczymy na równie duże zainteresowanie kolejnymi odcinkami. Z założenia będzie to cykl kilkuminutowych filmów poświęconych najciekawszym zbiorom oraz działaniom jednej z największych bibliotek województwa zachodniopomorskiego.

Upowszechnianie wiedzy na temat dóbr kultury może odbywać się w różny sposób. Stargardzcy bibliotekarze postawili na innowacyjną jak dotąd w Stargardzie metodę nakręcenia serialu dokumentalnego. Wszyscy miłośnicy czytelnictwa będą mogli dzięki niemu poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury materialnej i umysłowej związanej z historią Pomorza, Polski i Europy oraz dowiedzieć się o wielu znakomitych przedsięwzięciach realizowanych przez stargardzką bibliotekę. Pierwszy odcinek, otwierający cały cykl, poświęcony został posiadanym przez Książnicę starodrukom.

Realizacją serialu zajął się utalentowany fotograf i realizator Sławek Alex, a osobą „oprowadzającą” po zbiorach i działaniach Książnicy Stargardzkiej jest jej Starszy Bibliotekarz Andrzej Puławski. Premiery kolejnych odcinków serialu „Skarby Książnicy Stargardzkiej” będą miały miejsce w każdy pierwszy wtorek każdego kolejnego miesiąca o godzinie 12.00. Drugi premierowy odcinek w marcu poświęcony będzie posiadanym przez Książnicę czasopismom.

Filmy prezentowane są na profilach prowadzonych przez Książnicę Stargardzką w mediach społecznościowych takich jak: Facebook – dostępny pod adresem https://www.facebook.com/ksiaznica/ oraz YouTube – dostępny pod adresem http://youtube.ksiaznicastargardzka.pl/
Już dzisiaj zachęcamy do subskrypcji tego kanału na YouTube oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku !

Losowe zdjęcia

KS_2018040160012 sgrfo dscf0737 zmodif-97

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019