„Skarbiec pamięci z kartoteki Książnicy Stargardzkiej”

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego video z Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które odbyły się 24 września br. pod nazwą „Skarbiec Pamięci”.  youtube.com/watch?v=0dWAkU01uTY


 

W nadchodzący piątek 24 września br. od godz. 12.00 do godz. 16.00 Książnica Stargardzka z okazji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku obchodzone są pod hasłem „Skarby pamięci”, zaprasza mieszkańców Stargardu do świętowania tego wydarzeni poprzez wzięcie udziału w akcji pn. „Skarbiec pamięci z kartoteki Książnicy Stargardzkiej”.

   Tegoroczne działanie stargardzkiej biblioteki będzie polegało na tym, że na chodniku przy ul. Wyszyńskiego – w okolicy witryn reklamowych Towarzystwa Budownictwa Społecznego – ustawiona zostanie skrzynia z „dokumentalnymi skarbami”, z której stargardzianie będą losowo wybierali stare wycinki prasowe z kartoteki regionalnej funkcjonującej w Książnicy Stargardzkiej od 1960 roku. Następnie będą pytani przez pracowników Książnicy o wydarzenie opisane na wylosowanym przez nich dokumencie. Prawidłowe odpowiedzi będą nagradzane.

   Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa, obchodzone w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa to wydarzenie, które ma na celu promowanie kultury, historii i tradycji Pomorza Zachodniego wśród jego mieszkańców.

   Książnica Stargardzka zaprasza do udziału w tej zabawie wszystkich stargardzian
– i młodszych i starszych.

 

 

 

Losowe zdjęcia

festyn-na-ulicy-magicznej-2017-177 festyn-na-ulicy-magicznej-2017-346 image053 img_5125

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2021