Skarby Książnicy Stargardzkiej. Katalog unikalny

16 odcinek „Skarbów Książnicy Stargardzkiej” poświęcony jest katalogowi kartkowemu. W krótkim, niespełna 5-minutowym filmie bibliotekarz Andrzej Puławski przybliża ten niezmiernie ważny dla bibliotek mebel.

Obecnie zdecydowana większość społeczeństwa na co dzień korzysta z najróżniejszych wyszukiwarek. Serfowanie w Internecie jest tego nieodłącznym elementem. Dzięki temu użytkownik szybko może odnaleźć temat, który go interesuje. Biblioteki również wykorzystują tę nowinkę technologiczną, tworząc katalogi internetowe swoich zasobów. Dzięki temu użytkownicy, nawet w domu na komputerze czy w autobusie wykorzystując smartfon, mogą sprawdzić czy biblioteka posiada daną pozycję a nawet ją zarezerwować lub zamówić. Zanim jednak do tego doszło czytelnicy chcący dotrzeć do pożądanej literatury musieli korzystać z katalogu bibliotecznego, określanego także kartkowym i to jemu poświęcony jest dzisiejszy odcinek – zachęca Andrzej Puławski.

 

Wciąż jeszcze odwiedzając Książnicę Stargardzką możemy spotkać tego typu katalogi, m.in. w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym. Specyficzny mebel posiadający mnóstwo szufladek  jest już jednak unikalny. Warto dowiedzieć się do czego służył i na czym polegał. Zachęcamy do obejrzenia szesnastego odcinka naszej serii na portalach YouTube i Facebook.

 

Losowe zdjęcia

2017-06-18-ts_-img_1741 IMG_20200111_114612220 20170618_134144 dscf1792

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019