Spotkanie z ŁUKASZEM WIERZBICKIM

Spotkaniem z autorem
ŁUKASZEM WIERZBICKIM
pn. „DZIADEK I NIEDŹWIADEK” ORAZ „DRZEWO”

W sobotę, tj. 3 października – uczestników zajęć czekała nie lada atrakcja w osobie interesującego gościa. W ramach Festiwalu Czytania „Odkrywcy Wyobraźni” pod patronatem Książnicy Pomorskiej oraz w ramach projektu „O ekologii kulturalnie” pod patronatem FUNDACJI ZATRZYMAĆ CZAS, w Książnicy Stargardzkiej odbyło się spotkanie z podróżnikiem, animatorem kultury, a przede wszystkim autorem książek dla dzieci – Łukaszem Wierzbickim. Który tego dnia opowiedział Czytelnikom wiele ciekawych historii o polskich podróżnikach, o niedźwiedziu Wojtku, który podczas II wojny światowej służył w Armii Andersa. Opowiedział on także o książkach własnego autorstwa, zachęcając do ich przeczytania. Atrakcją dla wszystkich Czytelników Książnicy Stargardzkiej niechaj pozostanie fakt, że każda książka Łukasza Wierzbickiego, dostępna na co dzień w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym, opatrzona została dedykacją od samego autora.

 Książkami tymi są: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa”, „Wróżby dla Kuźmy”, oraz „Machiną przez Chiny”.

Łukasz Wierzbicki

O autorze ŁUKASZU WIERZBICKIM
i projekcie DZIADEK I NIEDŹWIADEK ORAZ DRZEWO:

Łukasz Wierzbicki jest autorem wyjątkowych książek dla dzieci, w których udowadnia, że „…zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi, a życie staje się dzięki nim znaczniej ciekawsze, niż wymyślone historie”. Autor opowie m.in. o niezwykłych losach niedźwiedzia Wojtka, który przemierzył z Armią Andersa szlak bojowy z Iranu do Europy. Opowieść o Wojtku to nie tylko zabawa i lekcja historii, to także pretekst do rozmowy o zwierzętach, o gatunkach zagrożonych, a także o ich roli w naszym środowisku

Losowe zdjęcia

Kartki Świąteczne (7) 20170618_135906 dsc_0025 zmodif-9

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019