Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Ogólnopolski portal bibliotekarski 

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

#biblioteka – hasłem Tygodnia Bibliotek 2019

 

 

 

Od 8 do 15 maja zapraszamy do Książnicy Stargardzkiej na imprezy w ramach 16. edycji ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło akcji brzmi: #biblioteka.

 

Hasło promujące 16. TB wybrane zostało przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Autorem hasła jest okręg lubelski SBP. „ #biblioteka – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych” – czytamy na stronie głównej SBP.

Bibliotekarze Książnicy Stargardzkiej przygotowali w tym tygodniu dla czytelników mnóstwo codziennych niespodzianek. Będą spotkania dla najmłodszych, młodych, starszych i całkiem dorosłych.

Preludium stargardzkiego TB odbyło się już we wtorek 7 maja. W Dziale Dziecięco-Młodzieżowym w czasie warsztatów każdy mógł samodzielnie wykonać zakładki do książki. Warsztaty „Moja książkowa zakładka” będą prowadzone codziennie. Zachęcamy rodziców, ale też grupy szkolne i przedszkolne do odwiedzenia Książnicy.  Bibliotekarki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Marianowie i ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie wspólnie wykonały plakat o tematyce związanej z biblioteką i czytaniem książek.

Od 8 do 15 maja na każdego w Książnicy czeka coś miłego, niezwykłego, a także smacznego. Pierwsze sto osób, które wypożyczy książki otrzyma pysznego rogala z cytatem. W piątek 10 maja zapraszamy do nietypowej „Czytelni pod drzewami”, w której będzie można poleżeć na leżaku, poczytać ulubione książki, świeże gazety, a także zjeść ciastko, napić się soku lub dla odprężenia… poskakać na skakance. W czwartek 9 maja w Dziale Pedagogicznym psycholog przeprowadzi bezpłatne testy osobowościowe, na inteligencję, a także zawodowe. Tego dnia bibliotekarze nieodpłatnie wykonają również zestawienie bibliograficzne na tematy z zakresu nauk społecznych. W tegoroczny Tydzień Bibliotek wpisany został również Dzień Pionierów. Niedziela na Rynku Staromiejskim upłynie dla mieszkańców z zabawami i konkursami przygotowanymi między innymi przez pracowników Książnicy Stargardzkiej. Szczegóły w programie.

Zapraszamy!!! 

Program Tygodnia Bibliotek 2019                                    

Losowe zdjęcia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA festyn-na-ulicy-magicznej-2017-318 myszki 20170618_164855

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2023