Tworzymy interaktywną sztukę teatralną

Niezwykła, twórcza, cyberprzestrzenna, a przede wszystkim rodzinna „Wesoła Sobota w Bibliotece” odbędzie się już w najbliższą sobotę 23 marca o 12.00. Tym razem liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Warto się pospieszyć i zadzwonić już dziś.

Warsztaty z dziećmi (7-10 lat) i ich rodzicami poprowadzi Krzysztof Jaworski ze Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

Podczas spotkania rodzice wraz z dziećmi zamienią się w reżyserów i scenografów projektujących własną sztukę teatralną. Poszczególne części zwane w teatrze aktami, zostaną zaprogramowane w przyjaznej i intuicyjnej aplikacji Scratch Junior. Cała sztuka będzie miała swoją premierę podczas finału spotkania – wyjaśnia prowadzący warsztaty Krzysztof Jaworski.  Na co dzień jest koordynatorem i trenerem projektów edukacyjnych (m.in.: Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość). Jest też absolwentem programu Future Classroom Lab realizowanego przez European Schoolnet w Brukseli. Uczestniczył też w międzynarodowych konferencjach Scratcha na Węgrzech i w Stanach Zjednoczonych.

Warsztaty będą świetną okazją aby rodzinnie i twórczo spędzić czas, czerpać z wyobraźni oraz w twórczy i ciekawy sposób korzystać z mobilnych technologii. Każda „ekipa” (rodzic + dziecko) otrzymają tablet, przy pomocy którego stworzą oryginalny scenariusz, wybiorą aktorów, skorzystają z dźwięków i grafik tak, aby zrobić własne przedstawienie. Wszystko zostało tak zaplanowane, aby w sposób niezwykły uczcić obchodzony 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru.

Zapisy na najbliższą „Wesołą Sobotę w Bibliotece” od wtorku 19 marca pod numerem telefonu 91 578 82 46.

 

Losowe zdjęcia

dsc_0523 20170618_124031 20170618_140957 zmodif-90

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019