VII Ogólnopolska Noc Bibliotek w Książnicy Stargardzkiej

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję bibliotek jako miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zbiorami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjającą wymianie idei i integracji.

 „Czytanie wzmacnia” – pod takim hasłem w sobotnie popołudnie 9 października br. w Książnicy odbyła się ogólnopolska akcja NOC BIBLIOTEK . Na terenie zielonym przy tymczasowej siedzibie biblioteki pracownicy Książnicy Stargardzkiej przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji i niespodzianek. Na przygotowanych stanowiskach uczestnicy mogli aktywnie spędzić czas przy grach, zabawie i wspólnym czytaniu. Przenieśliśmy się w wirtualny świat dinozaurów, w pracowni eksperymentu mogliśmy wcielić się w naukowca, Czarownica przeniosła nas w świat legend, w Mini Fotobudce można było zrobić sobie zdjęcie, podzielić się dobrą myślą i zagrać w gry planszowe.
Bibliotekarze wspólnie z harcerzami przygotowali konkurs wiedzy o Książnicy Stargardzkiej i zabytkach Stargardu w formie gry terenowej „Od Książnicy do Książnicy”. Oprócz świetnej zabawy i integracji, trzeba było wykazać się wiedzą. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród dla uczestników konkursu, słodki poczęstunek i wspólny taniec.
Noc Bibliotek i zabawa w terenie już za nami, ale chcemy zaprosić wszystkich do dalszej zabawy – do gry online „Czytanie wzmacnia” oto adres dla graczy: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra2021/l/18989

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę!

 

 

 

 

Losowe zdjęcia

2017-06-18-ts_-img_1716 IMG_20200515_094626014 Narodowe czytanie 09.2021 (189) 20170618_140833

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2021