VIII Turniej Bajarza i Opowiadacza Legend

,, …Czym twa ziemia, mą ojczyzną….”

W Jubileuszowym Roku 100. lecia odzyskania Niepodległości Turniej Bajarza i Opowiadacza Legend zostaje opatrzony wyjątkową formułą rocznicową i tematyczną.
Opowieści o losach i czasach obrosłych legendami to brama ku odległej przeszłości zamkniętej w wiedzy i mądrości naszych przodków.
Są one bezcennym źródłem poznania i zrozumienia współczesności  oraz odpowiedzi na pytanie kim jesteśmy – my Polacy w roku 2018.
Zachęcamy wszystkich uczestników Turnieju do prezentacji:
legend, podań historycznych, losów bohaterów narodowych,
czyli tekstów dotyczących tysiącletniej historii naszej ojczyzny.


Proponujemy zatem wszystkim pasjonatom historii, natchnionym dziejami Polski, aby swojej inspiracji szukali w tradycji i kulturze naszego kraju od czasów najdawniejszych po współczesność.Teksty wybrane dowolnie, można będzie zaprezentować we własnej oprawie scenograficzno – plastycznej, dźwiękowej i każdej innej, która może wpłynąć na wzbogacenie występu i uczynić go wyjątkowym i atrakcyjnym dla słuchaczy oraz jurorów (na przykład użycie rekwizytów, odpowiedni kostium, charakteryzacja).  
Kierując się  maksymą, iż żaden przekaz pisany nie zastąpi żywego słowa, oczekujemy na ukazanie w prezentacjach fascynującego świata naszej wspaniałej, a niekiedy ogromnie trudnej i dramatycznej historii. Zapraszamy do udziału w Turnieju uczniów szkół podstawowych Stargardu, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII –VIII.
Nad Turniejem opiekę sprawować będzie specjalnie powołana Komisja, która oceni występy uczestników oraz wyłoni zwycięzców.
Każdy Bajarz swoją historię opowiadać będzie nie dłużej niż 10 minut.
Turniej odbędzie się w dniu 9 listopada 2018 r. (piątek) o godzinie 14.00 w Książnicy Stargardzkiej, w Sali Teatralnej Działu Dziecięco – Młodzieżowego na I piętrze.
Na zgłoszenia czekamy do dnia 3 listopada 2018 r.
Zgłoszenia przyjmujemy osobiście  lub drogą e-mailową na adres:  dziecięcy@ksiaznicastargardzka.pl
W zgłoszeniu prosimy podać:
imię i nazwisko uczestnika, klasę i szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego opiekuna.
Informujemy również, że Turniej odbędzie się gdy liczba zgłoszeń wyniesie minimum 5 osób.

Losowe zdjęcia

image123 107 dscf6197 dscf6199

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019