WIZYTA RZADKIEGO GOŚCIA

Zimową odsłoną powitała nowy rok Galeria Jednego Obrazu Książnicy Stargardzkiej, prezentując stargardzkim koneserom sztuki obraz autorstwa Małgorzaty Pastuszek pt. „…czwarta pora roku…” To spowite w śnieżnym klimacie dzieło stargardzkiej artystki przypomina nam o istnieniu Zimy, która w ostatnich latach jest w naszych rejonach prawdziwie rzadkim gościem.

Małgorzata Pastuszek jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa profesora Tomasza Chojnackiego oraz rysunku pod kierunkiem dr Michała Rybińskiego i dr Tomasza Musiała. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej i akrylu, a przedmiotem jej prac jest szeroko rozumiana natura. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje morze, ruch fal, światło, przestrzeń morskiego pejzażu i emocje z tymi zjawiskami związane.

Artystka jest członkinią Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”, Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Szczecinie oraz Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Realizuje się także w pracy pedagogicznej z młodzieżą. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza jego granicami.

Artystka tak opowiada o sobie: „Sztuka zagościła w moim życiu po zdobyciu tzw. solidnego, ekonomicznego wykształcenia. Po zrealizowaniu tego zadania odkryliśmy się ze sztuką nawzajem. Początkiem było malarstwo, a z czasem przyłączyły się także inne dyscypliny m.in. projektowanie i szycie odzieży, projektowanie i wykonanie biżuterii oraz przestrzennych tynków strukturalnych (nazwę sama wymyśliłam), a ostatnio do tego wszystkiego dołączyła również fotografia”.

Reprodukcję obrazu można również obejrzeć w centrum Stargardu w ogólnodostępnej bramie wejściowej przy ulicy Mickiewicza nr 1B.

Losowe zdjęcia

dsc_0534 festyn-na-ulicy-magicznej-2017-783 dsc00362 dscf2130

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019