WYCISZENIE W RYTMIE NATURY

Kolejną, malarską propozycją na nadchodzącą już Jesień w Galerii Jednego Obrazu Książnicy Stargardzkiej, jest obraz autorstwa Małgorzaty Pastuszek zatytułowany „Poza sezonem”.
Artystka ukończyła Uniwersytet Łódzki. Tworzy malarstwo sztalugowe w technice olejnej i akrylowej. Artystka należy m.in. do Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej w Szczecinie oraz  do Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”. Pracuje pedagogicznie z młodzieżą. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. Tematyką jej twórczości jest szeroko rozumiana natura. Jak mówi: „Morze, woda od zawsze mnie fascynowały. To swoisty i nieprzewidywalny taniec natury w postaci światła, koloru i ruchu, który nie pozwala być obojętnym na pozytywne emocje w trakcie jego twórczej kontemplacji”. Ten, trwający już osiem lat okres swojej twórczości malarka nazywa „falowaniem”. Jej obecne prace mają dwojaki przekaz. Z jednej strony jest morze, jako studium ruchu fal i towarzyszącego mu światła, z drugiej strony tworząc emocjonalne tło postrzeganego przez artystkę świata. „Nie przepadam za morzem w sezonie” – dodaje: „…to właśnie poza sezonem najmocniej można odczuwać wyciszenie dzięki oczyszczającej sile morza, z której czerpię radość i inspiracje do obecnej pracy twórczej”. I niech to stanowi najlepszy komentarz do prezentowanego dzieła. 

           Reprodukcję obrazu można również obejrzeć w centrum Stargardu, w ogólnodostępnej bramie wejściowej  przy ul. Mickiewicza nr 1B.

Obraz pt. „Poza sezonem”, technika olejna, format 69 x 49 cm, 2017r.

Losowe zdjęcia

festyn-na-ulicy-magicznej-2017-392 festyn-na-ulicy-magicznej-2017-492 festyn-na-ulicy-magicznej-2017-618 dscf1489

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2017