Wyróżnili naszego bibliotekarza

W Książnicy Pomorskiej, podczas wojewódzkiej inauguracji XVI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, przyznano po raz dziesiąty tytuły Bibliotekarza Roku oraz Biblioteki Roku w naszym województwie. Jednym z wyróżnionych został starszy bibliotekarz Andrzej Puławski z Książnicy Stargardzkiej.

Oba tytuły są niezwykle prestiżowe. Przyznawane są we wszystkich województwach. Andrzej Puławski, pomysłodawca i twórca m.in. „Skarbów Książnicy Stargardzkiej” został zgłoszony do konkursu przez Krzysztofa Kopackiego, dyrektora Książnicy Stargardzkiej. Kapituła spośród ośmiu nominowanych wybrała czworo finalistów, wśród nich znalazł się  stargardzki bibliotekarz. Wyróżnienie w X edycji konkursu o nagrodę im. Stanisława Badonia „Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2018” jest pięknym docenieniem działań podejmowanych w 2018 roku przez Andrzeja Puławskiego.

Miniony rok był bardzo owocny w różnego typu imprezy i wydarzenia organizowane przez Książnicę Stargardzką. Oprócz imprez cyklicznych jak: Festyn na Ulicy „Magicznej”, Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny „Kryształowa Maska”, Noc Bibliotek, Tydzień Bibliotek czy Narodowe Czytanie, stargardzcy bibliotekarze podejmowali szereg innych działań, aby zaspokoić intelektualne potrzeby mieszkańców Stargardu. Sukcesem okazał się program internetowy „Skarby Książnicy Stargardzkiej”, w którym prezentowane zbiory i działania stargardzkiej biblioteki. Serial szybko zyskał wielu widzów. W ramach prezentowania najcenniejszych zbiorów w Czytelni Głównej i Informatorium zorganizowano wystawę pt.: „Teatr i Historia. Patera pamiątkowa z okazji Luther-Festspiel w Stargardzie”. Wystawie towarzyszyła publikacja autorstwa A. Puławskiego, dzięki której zainteresowani mogli zaczerpnąć wiedzy na temat unikalnego eksponatu z 1898 r.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze wyróżnienie dla naszego bibliotekarza. W 2015 r., za swoją pełną pasji pracę, w konkursie na „Zachodniopomorskiego Bibliotekarza Roku 2014” wyróżniona została Anna Lena Korosteńska (obecnie Kucharska). Natomiast w 2017 r., podczas obchodów siedemdziesięciolecia Książnicy Stargardzkiej odznaczenia honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznano: Marii Gąsowskej, Beaty Śpiechowicz, Małgorzaty Janowicz i Agnieszki Bielennej.

Wszystkie wyróżnienia i odznaczenia jakie przyznano pracownikom Książnicy Stargardzkiej są efektem ogromnego zaangażowania i pasji wkładanej w wykonywane obowiązki oraz aktywnego i kreatywnego działania na rzecz kultury.

Losowe zdjęcia

2017-06-18-ts_-img_1888 Kartki Świąteczne (5) 20170618_135906 zmodif-54

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019