ZJEDNOCZENI PRZEZ ANIOŁY

Wernisaż wystawy, który będzie miał miejsce w czwartek 18 stycznia o godzinie 16.00 w Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy Stargardzkiej, będzie miało unikatowy i wielowymiarowy charakter. Wystawa nosząca tytuł „Sztuka pod anielską opieką” zawiera w sobie tak naprawdę dwie wystawy. Na całość składają się różnogatunkowe prace wychowanków rozwijających swoje umiejętności (głównie w Młodzieżowym Domu Kultury) pod kierunkiem znakomitego stargardzkiego artysty Ryszarda Balonia oraz prace, o których ich autor mówi, że tkwi w nich „Palec Boży”, ponieważ w dużej mierze w ich tworzeniu wzięła udział sama natura: czas, woda i wiatr. Z tego tworzywa powstały różnorodne postaci aniołów, które skomponował swoją wielką wyobraźnią i z potrzeby serca Krzysztof Kozłowski.

Ryszard Baloń i jego uczniowie oraz Krzysztof Kozłowski i jego pasje, są składowymi tego oryginalnego przedsięwzięcia. Z jednej strony: uznany artysta plastyk i jego dzieło w postaci twórczości jego uczniów – a z drugiej strony: artysta amator, wykonujący na co dzień zawód daleki od artystycznych skojarzeń. Niemniej oba te przypadki połączyła sztuka bogata i pełna niuansów, sztuka wysoka kojarzona z aniołami i pod ich opiekę – jak w dawnych wiekach – powierzona.

Wernisaż wzbogacony zostanie również zajęciami warsztatowymi dla nauczycieli plastyki ze stargardzkich szkół, których organizatorzy zapraszają i oczekują. W warsztatach będą mogli wziąć udział również wszyscy chętni. Nie zabraknie prezentacji multimedialnej oraz zapoznania się z najnowszą wystawą miniatur w Galerii Ex Librisu Książnicy Stargardzkiej.

Losowe zdjęcia

festyn-na-ulicy-magicznej-2017-421 dscf6213 zmodif-102 zmodif-33

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019