„Żywioły wyobraźni” Elżbiety Woźniak

Elżbieta Woźniak stargardzianką jest od urodzenia, a choć maluje od niedawna, członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA” jest już 20 lat.

Malarstwo i Sztuki plastyczne zawsze były w sferze zainteresowań zawodowych Elżbiety Woźniak, którą mieszkańcy mogą znać, jako animatora i organizatora kultury i sztuki ze Stargardzkiego Centrum Kultury. W trakcie pracy zawodowej współpracowała i wspierała działania statutowe Stowarzyszenia „BRAMA”.

Pierwsze kroki w sztuce malarskiej stawiała w 2017 roku, na warsztatach malarskich organizowanych przez Stowarzyszenie „BRAMA”, na których odkryła swoją nową pasję życiową.

Fascynacją artystyczną malarki jest technika o nazwie pouring, czyli wylewane obrazy z użyciem farb akrylowych oraz medium akrylowych upłynniających. W ten sposób artystka na  płótna przelewa swoje emocje i uczucia, tworząc obrazy i wizje. Elżbieta Woźniak mówi o sobie, że wciąż jeszcze poszukuje i poznaje nowe techniki malarskie.

W roku 2018 i 2019 prace Elżbiety Woźniak były wystawiane wśród prac członków Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA” na wystawach rocznych. 26 września 2019 roku w Bramie Wałowej została otwarta wspólna wystawa malarstwa i rzeźbiarstwa Elżbiety Woźniak i Małgorzaty Kuligowskiej – Lorek pod takim samym tytułem, jak prezentowany obraz: „Żywioły wyobraźni”.

W styczniu i lutym 2020 roku oryginał obrazu można obejrzeć
w GALERII JEDNEGO OBRAZU KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ ul. Mieszka I nr 1 – Czytelnia Główna i Informatorium
(parter biblioteki, w godzinach otwarcia działu).

 

Obraz „Żywioły wyobraźni” akryl – technika pouringu, płótno, 70×60 cm.
Kontakt telefoniczny: 501 75 15 69

 

Losowe zdjęcia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA KS0479 Międzynarodowy Dzień Kota w Książnicy (31) 2016-02-29-ts_-l1030757

Archiwa

biuletyn
Książnica Stargardzka - 2019