Spotkanie autorskie z Agnes Tołoczmańską w Książnicy Stargardzkiej
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Agnes Tołoczmańską, znaną również jako „Agnes zza grobu” – pierwszą w Polsce edukatorką w temacie śmierci. Na co dzień mieszkanka Stargardu, Agnes dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w sposób otwarty, empatyczny i wolny od tabu.
Podczas spotkania porozmawiamy o jej książce pt. „Mamy trupa i co dalej. Od umierania do pochowania”, napisanej wspólnie z Małgorzatą Węglarz. To praktyczny poradnik, który w przystępny sposób pomaga oswoić temat śmierci, żałoby i pokazuje kulisy branży pogrzebowej.
Agnes Tołoczmańska rozpoczęła swoją drogę zawodową jako tanatokosmetolog. Obecnie działa jako edukatorka i popularyzatorka wiedzy o śmierci, żałobie i pogrzebach. Jest aktywna w mediach społecznościowych, prowadzi webinary, spotkania oraz organizuje spacery „zza grobu”. Publikuje również w magazynie Kultura Pogrzebu oraz na portalu Świętej Pamięci.
To spotkanie będzie okazją do refleksji, zadania pytań oraz przełamania lęku wobec tematu, który dotyczy każdego z nas.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – przyjdź, posłuchaj i porozmawiaj.
