W Czytelni Książnicy Stargardzkiej odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Mieczkowskim poświęcone jego najnowszej książce „Łączy nas Ina”.
W wydarzeniu uczestniczyli miłośnicy historii regionalnej, przyrody oraz osoby związane z miejscami, przez które przepływa Ina. Autor opowiedział o pracy nad publikacją, kulisach jej powstawania oraz o samej rzece, która od wieków odgrywa ważną rolę w historii i krajobrazie Pomorza Zachodniego.
„Łączy nas Ina” jest monografią rzeki i jednocześnie zwieńczeniem trylogii poświęconej pomorskim rzekom. Wcześniej ukazały się książki „Łączy nas Drawa” oraz „Łączy nas Rega”, które podobnie jak najnowsza publikacja przybliżają historię, przyrodę i znaczenie tych wyjątkowych szlaków wodnych.
Spotkanie szybko przerodziło się w interesującą dyskusję. Wspomnienia, lokalne opowieści i osobiste doświadczenia uczestników pokazały, jak ważne miejsce Ina zajmuje w życiu wielu mieszkańców regionu. Rozmowy potwierdziły, że rzeka jest nie tylko elementem krajobrazu, ale także częścią lokalnej tożsamości i pamięci.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz aktywny udział w spotkaniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.



